Pomladansko srečanje društva Bilećanci

Pomladansko srečanje društva Bilećanci Slovenija na Krasu

Člani društva Bilećanci Slovenije iz Krasa so 19. 5. 2018 organizirali pomladansko srečanje na Krasu. Tako se je 115 članov skupaj z družinskimi člani in prijatelji na lepo sončno soboto zbralo najprej v Sežani, kjer jim je prisrčno dobrodošlico izrekel sežanski župan Davorin Terčon. Po njej je sledil ogled botaničnega parka, Vinakras Sežana z degustacijo vin in Kosovelovega doma s predstavo. V popoldanskem času se je srečanje nadaljevalo v lokavskem vaškem jedru. Tu so jih pozdravili in nagovorili predsednik Krajevne skupnosti Lokev – Prelože Dušan Ban, predsednik krajevne Zveze združenja borcev za vrednote narodno osvobodilnega boja Lokev – Prelože Igor Hreščak, župan Občine Komen Marko Bandelli in gostitelj Srečko Rože iz Vojaškega muzeja Tabor Lokev, ki je prav tako član društva Bilećanci Slovenija. Pred ogledom Vojaškega muzeja Tabor Lokev in poslikav akademskega slikarja Toneta Kralja v župnjiski cerkvi svetega Mihaela so se s polaganjem venca poklonili padlim krajanom v 2. svetovni vojni.